Podpięcie własnej domeny lub adres w domenie Asysto


Zakładając konto w serwisie Asysto, masz możliwość korzystania ze strony internetowej oraz systemu rezerwacji na dowolnie wybranym adresie. Do swojej dyspozycji masz adres w domenie Asysto oraz możliwość podpięcia własnej domeny, która została wykupiona u innego rejestratora, dostawcy domen lub firmy hostingowej.

ADRES W DOMENIE ASYSTO

Po aktywowaniu swojego konta w naszym serwisie należy dokonać podstawowej konfiguracji, która jest przeprowadzana w 4 krótkich krokach. Wypełnienie podstawowych informacji na temat swojej firmy jest kluczowe i niezbędne do tego, by utworzyć swoją stronę internetową z systemem rezerwacji, a następnie zacząć z niej korzystać.

To właśnie w trzecim kroku zostaniesz poproszony o wybór swojego adresu, na którym pojawi się Twoja strona WWW oraz system rezerwacji. Będzie to Twój unikalny adres www utworzony w domenie Asysto. Oznacza to, że możesz wybrać dowolną nazwę dla pierwszej części adresu (która nie jest zajęta), a druga część zostanie już automatycznie uzupełniona końcówką .asysto.pl.


Przykład.

Prowadzisz firmę XYZ i chcesz stworzyć dla niej w serwisie Asysto stronę internetową wraz z systemem rezerwacji. Podczas podstawowej konfiguracji wybierasz adres strony WWW, wpisując w poniższe pole nazwę xyz. Wówczas adres Twojej strony w domenie Asysto to: xyz.asysto.pl.

Wybór adresu w domenie Asysto

Uwaga:

W tym miejscu wybierzesz jedynie adres w domenie Asysto. Jeśli masz już swoją domenę, na początku wybierz również adres w domenie Asysto, a następnie skontaktuj się z nami w celu podpięcia własnej domeny.

PODPIĘCIE WŁASNEJ DOMENY

Jeśli masz własną domenę wykupioną u innego operatora, możesz ją wykorzystać i podpiąć pod stronę internetową utworzoną w serwisie Asysto. Aby to zrobić, należy wydelegować swoją domenę na zewnętrzne serwery DNS Asysto. Możesz zrobić to samodzielnie w panelu Klienta Twojej usługi hostingowej czyli tam, gdzie kupiłeś swoją domenę. Najczęściej jest to Nazwa.pl, Home.pl, Az.pl itp.

Szczegółową instrukcję, jak należy to zrobić, znajdziesz u poszczególnych rejestratorów domen. Wystarczy kliknąć w poniższe linki: 

Adresy DNS, które należy wpisać, to: ns1.asysto.pl oraz ns2.asysto.pl. Dokonane zmiany w serwerach DNS będą widoczne w Internecie dopiero po upływie tzw. czasu propagacji - może to potrwać nawet do 48 godzin.

Uwaga:

Pamiętaj, aby podać nam dokładny adres Twojej domeny, żebyśmy mogli skonfigurować Twoją stronę do obsługi tej domeny!

PODPIĘCIE WŁASNEJ SUBDOMENY

Może zdarzyć się tak, że posiadasz własną stronę internetową, która działa na Twojej domenie i chciałbyś podpiąć pod nią jedynie nasz system rezerwacji. Oczywiście nie ma z tym najmniejszego problemu. Rozwiązania są 2: umieszczenie systemu rezerwacji na Twojej subdomenie lub w oknie rezerwacji (tzw. iframe).

Podstrona Twojej strony www (subdomena)

Jeśli chcesz umieścić nasz system rezerwacji na osobnej podstronie Twojej strony www (na subdomenie), należy ustalić nazwę tej subdomeny. Jeśli, na przykład, Twoja domena to xyz.pl, Twoja subdomena przeznaczona do rezerwacji może wyglądać następująco: rezerwacja.xyz.pl.

Powyższą subdomenę należy wydelegować na zewnętrzne serwery DNS Asysto. Możesz zrobić to samodzielnie w panelu Klienta Twojej usługi hostingowej czyli tam, gdzie kupiłeś swoją domenę (Nazwa.pl, Home.pl, Az.pl itp.).

Szczegółową instrukcję, jak należy to zrobić, znajdziesz u poszczególnych rejestratorów domen. Wystarczy kliknąć w poniższe linki:

Adresy DNS, które należy wpisać, to: ns1.asysto.pl oraz ns2.asysto.pl. Taka konfiguracja spowoduje wydelegowanie do naszych serwerów jedynie tej jednej subdomeny. Pozostałe subdomeny wraz z domeną główną nadal będą wskazywały na Twój dotychczasowy serwer.

Dokonane zmiany w serwerach DNS będą widoczne w Internecie dopiero po upływie tzw. czasu propagacji - może to potrwać nawet do 48 godzin.

Uwaga:

Pamiętaj, aby podać nam dokładny adres Twojej subdomeny, żebyśmy mogli skonfigurować Twój system rezerwacji do obsługi tej subdomeny!

Okno rezerwacji (iframe)

Aby umieścić okno rezerwacji w dowolnym miejscu na Twojej stronie www, potrzebujesz specjalnego kodu HTML. Znajdziesz go w panelu Asysto w sekcji Integracje (zakładka System rezerwacji). Możesz ustalić tam wymiary swojego okna, a następnie skopiuj kod i umieść go w odpowiednim miejscu w kodzie Twojej strony internetowej.

Okno rezerwacji iframe

Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz pytania dotyczące podpięcia własnej domeny lub adresu w domenie Asysto, skontaktuj się z nami.

do góry