Pola w formularzu rezerwacji


Każda osoba dokonująca rezerwacji przez stronę WWW, musi wypełnić formularz, w którym poda swoje dane. Jest to konieczne w celu identyfikacji tej osoby, ewentualnego kontaktu oraz możliwości wysyłania powiadomień e-mail oraz SMS dotyczących złożonej rezerwacji. Formularz ten składa się z kilku standardowych pól, ale może być również uzupełniony polami dodatkowymi, które samodzielnie zdefiniujesz wedle własnego uznania.

POLA STANDARDOWE

Standardowe pola, które pojawiają się w formularzu rezerwacji, to: imię, nazwisko, telefon komórkowy, adres e-mail oraz uwagi.

Pole Imię, Nazwisko oraz E-mail to pola obowiązkowe, które muszą być zawsze wypełnione przez osobę dokonującą rezerwacji.

Pole Uwagi jest zawsze opcjonalne, co oznacza, że Twoi Klienci nie muszą go wypełniać. Mogą to zrobić wtedy, gdy chcą przekazać Ci coś więcej na temat rezerwacji.

Pole Tel. kom. może być obowiązkowe lub opcjonalne - zdecyduj samodzielnie i dokonaj odpowiednich ustawień w Panelu Asysto. Domyślnie pole to jest ustawione jako obowiązkowe.

Ustawienia pola Tel. kom. w Panelu Asysto

Zmiana ustawień dotycząca pola Tel. kom. w formularzu rezerwacji jest możliwa w sekcji Konfiguracja rezerwacji (zakładka Formularz rezerwacji). Wystarczy kliknąć w link Edytuj, który znajduje się w odpowiednim miejscu w tabeli, a następnie zaznaczyć lub odznaczyć pole Czy obowiązkowe?.

Edycja pola Tel. kom.

POLA DODATKOWE

W panelu Asysto masz możliwość wstawienia dodatkowych pól, które pojawią się do wypełnienia przez osobę dokonującą rezerwacji. Może być to np. wiek, numer dowodu, PESEL, ilość osób, miejsce spotkania i wiele innych - w zależności od potrzeb i rodzaju świadczonych przez Ciebie usług.

Dzięki tej funkcji możesz samodzielnie zdecydować, jakie informacje na temat Klienta lub Pacjenta są dla Ciebie istotne z punktu widzenia dokonywanej przez nich rezerwacji. Zgromadzone podczas rezerwacji dane pomogą Ci usprawnić pracę na miejscu - nie będziesz tracić czasu na formalności i poświęcisz go w całości na świadczenie usług.

Ustawienia pól dodatkowych w Panelu Asysto

Wszelkich ustawień dokonasz w sekcji Konfiguracja rezerwacji (zakładka Formularz rezerwacji).

Konfiguracja pól dodatkowych


Aby wstawić w formularzu rezerwacji dodatkowe pole do uzupełnienia przez Klienta, kliknij przycisk Dodaj. Zdecyduj:

  • jaka będzie nazwa pola,
  • czy chcesz dodać opis informacyjny dla tego pola,
  • czy pole będzie obowiązkowe do uzupełnienia przez osobę dokonującą rezerwację,
  • czy pokazywać treść pola dla Klienta (w mailach, podsumowaniu i przypomnieniu o rezerwacji),
  • czy pole będzie obecnie aktywne (widoczne) w formularzu rezerwacji.

Wstawione przez Ciebie pola dodatkowe pojawią się w formularzu rezerwacji między polem E-mail a Uwagi.

Sprawdź, jak to wygląda na przykładzie konta demo:

Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz pytania dotyczące pól dodatkowych w formularzu rezerwacji, skontaktuj się z nami.

do góry