Autoanulowanie rezerwacji niepotwierdzonych


W systemie Asysto możesz ustawić autoanulowanie rezerwacji niepotwierdzonych, czyli określić, po ilu godzinach od momentu dokonania takiej rezerwacji zostanie ona automatycznie anulowana. Jeżeli masz ustawione potwierdzanie rezerwacji poprzez kod SMS, a Klient nie wpisze tego kodu, wówczas po upływie określonego przez Ciebie czasu taka rezerwacja zostanie usunięta z systemu.

Funkcja ta pozwoli Ci na usprawnienie i automatyzację Twojej pracy, gdyż nie będziesz musiał za każdym razem sprawdzać i dowiadywać się bezpośrednio u Klienta, czy potwierdzi rezerwację i przyjdzie na wizytę do Ciebie, czy jednak nie. Dzięki temu termin rezerwacji niepotwierdzonej jest blokowany w Twoim kalendarzu jedynie na określony przez Ciebie czas, a później zostaje zwolniony i staje się dostępny dla innych Klientów. 


Przykład.

Prowadzisz salon masażu i masz ustawioną weryfikację rezerwacji poprzez kod SMS. Jeżeli Klienci nie wpiszą kodu otrzymanego w wiadomości SMS, w Twoim systemie pojawiają się rezerwacje niepotwierdzone. Chciałbyś, aby nie blokowały one Twojego kalendarza na dłuższy czas, a jedynie na 2 godziny od momentu złożenia rezerwacji. W takiej sytuacji powinieneś ustawić autoanulowanie rezerwacji niepotwierdzonej na 2 godziny.

Ustawienia autoanulowania rezerwacji niepotwierdzonych w Panelu Asysto

Wszelkich ustawień dokonasz w sekcji Konfiguracja rezerwacji (zakładka Proces rezerwacji). Dla pola Autoanulowanie rezerwacji niepotwierdzonych wystarczy wpisać określoną ilość godzin. Np. jeśli chcesz, aby wszystkie rezerwacje niepotwierdzone były automatycznie anulowane po upływie 12 godzin od momentu dokonania rezerwacji, wpisz 12.

Wartość 0 oznacza, że funkcja autoanulowania nie będzie włączona.

Autoanulowanie rezerwacji niepotwierdzonych

Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz pytania dotyczące autoanulowania rezerwacji niepotwierdzonych, skontaktuj się z nami.

do góry