Rezerwacja jednego terminu przez kilka osób jednocześnie


System Asysto daje Ci możliwość ustawienia, aby na jeden termin mogło zapisać się na oferowane przez Ciebie usługi kilka osób jednocześnie. Jest to bardzo przydatna funkcja w szczególności, gdy specyfika Twojego biznesu pozwala Ci na obsłużenie więcej niż jednego Klienta dokładnie w tym samym czasie. Parametr pozwalający na wpisanie dowolnej ilości osób dla każdego terminarza pozwoli Ci na dostosowanie systemu do swoich indywidualnych potrzeb oraz odzwierciedlenie rzeczywistej strategii rezerwacji stosowanej w Twojej firmie.

Przykładowe zastosowania


Przykład 1.

Prowadzisz ręczną myjnię samochodową, w której dysponujesz 3 stanowiskami do mycia. Oznacza to, że w tym samym czasie możesz obsłużyć 3 Klientów, ponieważ Twoi pracownicy umyją wówczas 3 różne samochody. W takiej sytuacji powinieneś ustawić jednoczesne rezerwacje na 3. Wtedy po zarezerwowaniu przez jednego Klienta danego terminu, dwie inne osoby będą mogły również zrobić rezerwację dokładnie w tym samym czasie.

Zobacz nasze konto demonstracyjne, gdzie na przykładzie myjni samochodowej możesz dokładnie sprawdzić, jak w praktyce działa system rezerwacji z włączoną funkcją rezerwacji jednego terminu przez kilka osób jednocześnie:

 

Przykład 2.

Prowadzisz studio fitness, które oferuje swoim Klientom zapisy online na różnego rodzaju zajęcia. Na każde z nich może się zapisać jedynie określona ilość osób wynikająca z ilości sprzętu czy wielkości sali, w której odbywają się ćwiczenia. W tej sytuacji musisz ustawić maksymalną liczbę uczestników dla każdych zajęć osobno. Jeśli, na przykład, na zajęciach cyclingu może uczestniczyć jednocześnie 12 osób, ustaw jednoczesne rezerwacje/liczbę uczestników na 12.

Przykład 2: liczba uczestników

Na przykładzie studia fitness zobacz nasze konto demonstracyjne, gdzie możesz dokładnie sprawdzić, jak to działa w praktyce:

Przykład 3.

Jesteś właścicielem firmy organizującej różnego rodzaju szkolenia oraz kursy i chcesz dać Twoim Klientom możliwość zapisów online na kilka wydarzeń. Ze względu na to, że każdy kurs/szkolenie ma ograniczoną liczbę miejsc, możesz ustawić dla nich maksymalną ilość uczestników. W przypadku szkolenia z MS Excel na jeden termin może się zapisać max. 30 uczestników. W tej sytuacji powinieneś utworzyć dla tego szkolenia osobny terminarz (rodzaj eventowy) i ustawić w nim limit osób na 30.

Przykład 3: szkolenia

Na przykładzie konta demonstracyjnego sprawdź, jak to działa:

Ustawienia jednoczesnych rezerwacji w Panelu Asysto

Wszelkich ustawień dokonasz w edycji terminarza (zakładka Zaawansowane). Dla pola Jednoczesne rezerwacje/liczba uczestników wystarczy wpisać określoną ilość osób, dla których możesz dokonać rezerwacji w tym samym czasie. Może to być również maksymalna liczba uczestników kursu, wydarzenia czy szkolenia (w przypadku zapisów na jednorazowe wydarzenia).

Ustawienia jednoczesnych rezerwacji

Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz pytania dotyczące rezerwacji jednego terminu przez kilka osób jednocześnie, skontaktuj się z nami.

do góry