Własna domena lub adres w domenie Asysto


Zakładając konto w serwisie Asysto, masz możliwość korzystania ze strony internetowej oraz systemu rezerwacji na dowolnie wybranym adresie. Do swojej dyspozycji masz adres w domenie Asysto oraz możliwość podpięcia własnej domeny, która została wykupiona u innego rejestratora, dostawcy domen lub firmy hostingowej.

ADRES W DOMENIE ASYSTO

Po aktywowaniu swojego konta w naszym serwisie należy dokonać podstawowej konfiguracji, która jest przeprowadzana w 4 krótkich krokach. Wypełnienie podstawowych informacji na temat swojej firmy jest kluczowe i niezbędne do tego, by utworzyć swoją stronę internetową z systemem rezerwacji, a następnie zacząć z niej korzystać.

To właśnie w trzecim kroku zostaniesz poproszony o wybór swojego adresu, na którym pojawi się Twoja strona WWW oraz system rezerwacji. Będzie to Twój unikalny adres www utworzony w domenie Asysto. Oznacza to, że możesz wybrać dowolną nazwę dla pierwszej części adresu (która nie jest zajęta), a druga część zostanie już automatycznie uzupełniona końcówką .asysto.pl.


Przykład.

Prowadzisz firmę XYZ i chcesz stworzyć dla niej w serwisie Asysto stronę internetową wraz z systemem rezerwacji. Podczas podstawowej konfiguracji wybierasz adres strony WWW, wpisując w poniższe pole nazwę xyz. Wówczas adres Twojej strony w domenie Asysto to: xyz.asysto.pl.

Wybór adresu w domenie Asysto

Uwaga:

W tym miejscu wybierzesz jedynie adres w domenie Asysto. Jeśli masz już swoją domenę, na początku zdefiniuj również adres w domenie Asysto, a następnie skontaktuj się z nami w celu podpięcia własnej domeny.

WŁASNA DOMENA

Jeśli masz własną domenę wykupioną u innego operatora, możesz ją wykorzystać i podpiąć pod stronę internetową utworzoną w serwisie Asysto. Aby to zrobić, skontaktuj się z nami. Będziesz musiał również wydelegować swoją domenę na zewnętrzne serwery DNS Asysto. Możesz zrobić to samodzielnie w panelu Klienta tam, gdzie kupiłeś swoją domenę. Najczęściej jest to Nazwa.pl, Home.pl, Aftermarket.pl, Az.pl itp.

Szczegółową instrukcję, jak należy to zrobić, znajdziesz u poszczególnych rejestratorów domen. Wystarczy kliknąć w poniższe linki: 

Adresy DNS, które należy wpisać, to: ns1.asysto.pl oraz ns2.asysto.pl. Dokonane zmiany w serwerach DNS będą widoczne w Internecie dopiero po upływie tzw. czasu propagacji - może to potrwać nawet do 48 godzin.

Uwaga:

Pamiętaj, aby podać nam dokładny adres Twojej domeny, żebyśmy mogli skonfigurować Twoją stronę do obsługi tej domeny.

Po dokonaniu zmian prosimy również o informację zwrotną w celu dokończenia procesu podpięcia domeny.

Jeśli chcesz korzystać jedynie z naszego systemu rezerwacji, możesz użyć subdomeny w celu integracji kalendarza z Twoją stroną internetową. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz pytania dotyczące własnej domeny albo adresu w domenie Asysto, skontaktuj się z nami.

do góry