Integracja z własną stroną internetową


Jeśli posiadasz własną stronę internetową, która działa na Twojej domenie i chciałbyś zintegrować z nią jedynie nasz system rezerwacji, nie ma z tym najmniejszego problemu. Rozwiązania są następujące: umieszczenie systemu rezerwacji w oknie rezerwacji (tzw. iframe) lub na Twojej subdomenie .

Okno rezerwacji (iframe)

Aby umieścić okno rezerwacji w dowolnym miejscu na Twojej stronie www, potrzebujesz specjalnego kodu HTML. Znajdziesz go w panelu Asysto w sekcji Integracje (zakładka System rezerwacji). Możesz ustalić tam wymiary swojego okna, a następnie skopiuj kod i umieść go w odpowiednim miejscu w kodzie Twojej strony internetowej.

iframe

Jeśli chcesz, aby Twój iframe był responsywny, tutaj znajdziesz szczegółową instrukcję, jak to zrobić.

Podstrona Twojej strony www (subdomena)

Jeśli chcesz umieścić nasz system rezerwacji na osobnej podstronie Twojej strony www (na subdomenie), należy ustalić nazwę tej subdomeny. Jeśli, na przykład, Twoja domena to xyz.pl, Twoja subdomena przeznaczona do rezerwacji może wyglądać następująco: rezerwacja.xyz.pl.

Powyższą subdomenę należy wydelegować na zewnętrzne serwery DNS Asysto. Możesz zrobić to samodzielnie w panelu Klienta Twojej usługi hostingowej, czyli tam, gdzie kupiłeś swoją domenę (np. Nazwa.pl, Home.pl, Az.pl itp.).

Szczegółową instrukcję, jak należy to zrobić, znajdziesz u poszczególnych rejestratorów domen, np:

Adresy DNS, które należy wpisać, to: ns1.asysto.pl oraz ns2.asysto.pl. Taka konfiguracja spowoduje wydelegowanie do naszych serwerów jedynie tej jednej subdomeny. Pozostałe subdomeny wraz z domeną główną nadal będą wskazywały na Twój dotychczasowy serwer.

Dokonane zmiany w serwerach DNS będą widoczne w Internecie dopiero po upływie tzw. czasu propagacji - może to potrwać nawet do 48 godzin.

Uwaga:

Pamiętaj, aby podać nam dokładny adres Twojej subdomeny, żebyśmy mogli skonfigurować Twój system rezerwacji do obsługi tej subdomeny!

Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz pytania dotyczące integracji z własną stroną internetową, skontaktuj się z nami.

do góry