Integracja z SerwerSMS


Asysto umożliwia integrację z systemem SerwerSMS, dzięki czemu możliwe jest podpięcie do nas własnego konta założonego w tym serwisie. Jest to opcja dodatkowa, która pozwoli Ci wysyłać do Klientów przypomnienia SMS w wersji FULLwłasną nazwą nadawcy. SMS-y typu FULL mają również wyższy priorytet wysyłki oraz szybszy czas doręczenia.

Jest to przydatne szczególnie wtedy, gdy zależy Ci na konkretnej nazwie nadawcy wiadomości zamiast losowo wybranego numeru telefonu, jak jest w przypadku SMS-ów typu ECO. To opcja, która jest ważna z punktu widzenia budowania świadomości marki oraz zwiększenia jakości marketingowych działań firmowych.


Co zrobić, aby dokonać integracji?

Przede wszystkim załóż konto i zaloguj się do swojego panelu SerwerSMS. Dodaj w nim użytkownika API oraz własną nazwę nadawcy SMS, a następnie dokonaj integracji w panelu Asysto. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Dodawanie użytkownika API

Aby dodać nowego użytkownika API, wejdź w Ustawienia interfejsów, wybierz HTTPS XML API i przełącz zakładkę na Użytkownicy API, a następnie kliknij przycisk +. W nowym oknie wpisz swój login i hasło oraz kliknij Zapisz. Zapamiętaj te dane, ponieważ będą Ci potrzebne do wpisania w Panelu Asysto.

Dodawanie użytkownika API
Dodawanie nazwy nadawcy SMS FULL

Aby dodać nazwę nadawcy SMS FULL, wejdź w Ustawienia wiadomości i wybierz Nazwa nadawcy SMS FULL, a następnie kliknij przycisk +. W nowym oknie wpisz nazwę nadawcy, a następnie przeczytaj i zaakceptuj istniejące oświadczenie, a na końcu kliknij Dodaj nazwę.

Nazwa nadawcy SMS FULL

Pamiętaj, że Twoja nazwa nadawcy musi zostać zaakceptowana przez administratorów serwisu. Dopiero wtedy będziesz mógł z niej korzystać.

Zatwierdzona nazwa nadawcy SMS
Ustawienia SMS FULL w Panelu Asysto

Wszelkich ustawień dokonasz w sekcji Integracje (zakładka SMS FULL). Wystarczy zaznaczyć opcję Włącz, a następnie wpisać login API, hasło API oraz zaakceptowaną nazwę nadawcy SMS, które ustawiłeś według powyższych wskazówek w panelu SerwerSMS.

Integracja SMS FULL

Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz pytania dotyczące integracji z SerwerSMS lub wiadomości SMS typu FULL, skontaktuj się z nami.

do góry