Integracja z SerwerSMS


Asysto umożliwia integrację z systemem SerwerSMS, dzięki czemu możliwe jest podpięcie do nas własnego konta założonego w tym serwisie. Jest to opcja dodatkowa, która pozwoli Ci wysyłać do Klientów przypomnienia SMS w wersji FULLwłasną nazwą nadawcy. SMS-y typu FULL mają również wyższy priorytet wysyłki oraz szybszy czas doręczenia. W tym przypadku jest również możliwość dowolnej długości treści SMS.

Jest to przydatne szczególnie wtedy, gdy zależy Ci na konkretnej nazwie nadawcy wiadomości zamiast losowo wybranego numeru telefonu, jak jest w przypadku SMS-ów typu ECO. To opcja, która jest ważna z punktu widzenia budowania świadomości marki oraz zwiększenia jakości marketingowych działań firmowych.


Co zrobić, aby dokonać integracji?

Przede wszystkim załóż konto i zaloguj się do swojego panelu SerwerSMS. Dodaj w nim użytkownika API oraz własną nazwę nadawcy SMS, a następnie dokonaj integracji w panelu Asysto. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Dodawanie użytkownika API

Aby dodać nowego użytkownika API, wejdź w Ustawienia interfejsów, wybierz HTTP API i przełącz zakładkę na Użytkownicy API, a następnie kliknij przycisk +. W nowym oknie wpisz swój login i hasło oraz kliknij Zapisz. Zapamiętaj te dane, ponieważ będą Ci potrzebne do wpisania w Panelu Asysto.

Dodawanie użytkownika API
Dodawanie nazwy nadawcy SMS FULL

Aby dodać nazwę nadawcy SMS FULL, wejdź w Ustawienia wiadomości i wybierz Nazwa nadawcy SMS FULL, a następnie kliknij przycisk +. W nowym oknie wpisz nazwę nadawcy, a następnie przeczytaj i zaakceptuj istniejące oświadczenie, a na końcu kliknij Dodaj nazwę.

Nazwa nadawcy SMS FULL

Pamiętaj, że Twoja nazwa nadawcy musi zostać zaakceptowana przez administratorów serwisu. Dopiero wtedy będziesz mógł z niej korzystać.

Zatwierdzona nazwa nadawcy SMS
Ustawienia SMS FULL w Panelu Asysto

Wszelkich ustawień dokonasz w sekcji Integracje (zakładka SMS FULL). Wystarczy zaznaczyć opcję Włącz, a następnie wpisać login API, hasło API oraz zaakceptowaną nazwę nadawcy SMS, które ustawiłeś według powyższych wskazówek w panelu SerwerSMS.

Integracja SMS FULL

Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz pytania dotyczące integracji z SerwerSMS lub wiadomości SMS typu FULL, skontaktuj się z nami.

do góry