Mechanizm zabezpieczający reCAPTCHA


ReCAPTCHA to rozwiązanie, które stosowane jest w celu zabezpieczenia formularzy znajdujących się na stronie www przed działaniem robotów internetowych wysyłających niepotrzebne wiadomości e-mailowe, tzw. spam. Jeśli korzystasz z Asysto, możesz zabezpieczyć swój formularz kontaktowy i/lub formularz składania rezerwacji przed powyższymi działaniami, używając mechanizmu reCAPTCHA stworzonego przez firmę Google.

Generowanie klucza publicznego i prywatnego reCAPTCHA

1.   Wejdź na stronę reCAPTCHA i kliknij przycisk Admin console.

Admin console

2.   Zaloguj się na swoje konto Google lub utwórz nowe konto, jeśli jeszcze go nie masz.

3.   Podaj nazwę etykiety (może być to nazwa Twojej strony), a także wybierz typ reCAPTCHA v3.

reCAPTCHA v3 to najbardziej udoskonalona przez firmę Google wersja mechanizmu reCAPTCHA. Jest niewidoczna dla użytkowników i nie wymaga od nich żadnej interakcji. Na podstawie zachowań użytkowników na stronach internetowych algorytmy samodzielnie określają współczynnik ryzyka, z którym mają do czynienia. Dopiero w przypadku podwyższonego ryzyka, mechanizm stosuje dodatkową weryfikację użytkownika.

Nazwa etykiety i typ reCAPTCHA

4.   Wpisz adres Twojej domeny (jeśli jest ich więcej, to wpisz wszystkie), a następnie zaakceptuj warunki regulaminu i kliknij przycisk Prześlij.

Domena i regulamin

5.   Otrzymasz 2 klucze: klucz witryny oraz tajny klucz prywatny.

Klucz witryny i tajny klucz
Ustawienia reCAPTCHA w Panelu Asysto

Wszelkich ustawień dokonasz w sekcji Integracje (zakładka Captcha). Zaznacz opcję Włącz, a następnie wprowadź swój klucz witryny oraz tajny klucz i kliknij przycisk Zapisz.

reCAPTCHA w panelu Asysto

Po dokonaniu powyższej integracji możesz włączyć mechanizm reCaptcha:

  • w formularzu kontaktowym (sekcja Konfiguracja strony WWW, zakładka Podstrony, edycja podstrony Kontakt, pole Włącz reCaptcha),
  • jako sposób potwierdzania rezerwacji (sekcja Konfiguracja rezerwacji, zakładka Proces rezerwacji, pole Sposób potwierdzania rezerwacji).

Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz pytania dotyczące mechanizmu reCAPTCHA, skontaktuj się z nami.

do góry